Davet

Prof. Dr. Metehan Özen

Kongre Başkanı

11. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi

Hepimizi büyük yasa boğan deprem felaketi nedeniyle kongre tarihimiz ve yerimizde değişiklik yapılmıştır. 11. Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi, mottomuz “Doğa ve Mikrobiyota”ya yakışır bir doğa oteli olan Büyük Abant Oteli’nde 21-24 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşecektir.
Her geçen gün doğaya bir kez daha dönme arzusu hangimizde yok ki…. Fiziksel, ruhsal, düşünsel, ekonomik vb. irili ufaklı bir yığın sorundan uzaklaşıp temiz bir nefes almak adına çılgınlar gibi planlar yapmıyor muyuz? Doğadan küçük bir tat koparabilmek için neler okumuyor, neleri takip etmiyoruz?...

Doğa her zaman dostumuz, nefes aldığımız ve ihtiyaç duyduğumuz sığınma yerimiz. Doğa ana, engin koynunda bize, yaşantımıza, sağlığımıza, mikrobiyotamıza sunmak üzere neler saklıyor, onunla daha nasıl daha iyi olabiliriz, akademi meydanlarımızda bunları ve daha onlarca konuyu konuşacağız, tartışacağız.
Onuncu yılında akademimiz, kongre yerinde 300’ün üzerinde ve çevrimiçi olarak da ekranlarının başında 200’e yakın kaydı ile yine çokdisiplinli ve zengin bir katılıma ev sahipliği yapmıştı. Endüstriden 16 değerli firmanın katkılarıyla 2022’de oldukça renkli ve ses getiren bir kongre yaşadık.

Bu kez onbirinci buluşmamızda, değerli hekimlerimiz, diyetisyenlerimiz ve eczacılarımız ile mikrobiyotayı doğa perspektifinde ele alırken, yine yeni ufuklar arayışımız devam edecek ve yine yeni açılımlarımızla bir yeni sayfa daha aralayacağız. Bolu’da 21 – 24 Eylül 2023’te sizleri bir kez daha ağırlayabilmek ve Pediatrik Probiyotik Prebiyotik Akademisi’ni birlikte tadabilmek üzere davetimize iştirakiniz dileğiyle…

Prof. Dr. Metehan Özen

2023 PPPA

Kongresi Başkanı

Prof. Dr. Ateş Kara

Prof. Dr. Ener Çağrı Dinleyici